Gizlilik Politikası

Bu Gizlilik Politikası, toplanan veriler ve bu verilerin işlenmesi hakkındaki bilgileri içermektedir. Lütfen okuyunuz.

Testhavuzu.com sitesini kayıtlı üye ya da anonim ziyaretçi olarak ziyaret ederek aşağıda belirtilen Gizlilik Politikası şartlarını kabul etmiş sayılmaktasınız.

Testhavuzu.com üyelik aşamasında ve daha sonrasında sizden bazı kişisel bilgilerinizi talep edebilir. Kişisel bilgilerinizin korunması ve gizliliğinizin sürdürülebilmesi, Testhavuzu.com ekibi olarak birinci önceliğimizdir. Bu nedenle vermiş olduğunuz bilgiler, daha önceden veya sonradan belirtilen kurallar ve amaçlar dışında herhangi bir kapsamda kullanılmayacak, üçüncü şahıslarla paylaşılmayacaktır.

Testhavuzu.com, sistemle ilgili sorunların tespiti ve çözümü için gerektiğinde kullanıcıların IP adresini tespit edip bunu kullanabilmektedir. IP adresleri, kullanıcıları genel bir şekilde tanımlamak ve kapsamlı demografik bilgi toplamak amacıyla da kullanılabilir.

Sitemizdeki kayıt formları, anketler ve yarışmalar aracılığı ile bazı kişisel bilgilerinizi (Örneğin; isim ve soyisim, telefon numarası, posta adresi, e-posta adresi vb.) vermeniz talep edilebilir. Bahsedilen bu kişisel bilgileriniz; ürün ve hizmetlerimizi sunmak, bilgilerinizi güncellemek, üyeliğinizi yönetmek ve sürdürmek, ilginizi çekebilecek konuları önermek ve/veya çeşitli istatistiksel değerlendirmeler için kullanılabilir.

Testhavuzu.com, site içerisinde diğer sitelere link (bağlantı) sağlayabilir. Anlaşmalı olduğu üçüncü partilerin reklamlarını ve/veya çeşitli hizmetlere ilişkin başvuru formlarını yayınlayabilir, kullanıcıları bu formlar ve reklamlar aracılığıyla reklam veren veya anlaşmalı üçüncü partilerin sitesine yönlendirebilir. Testhavuzu.com, bu bağlantı yoluyla erişilen diğer sitelerin gizlilik uygulama ve politikalarına ya da barındırdıkları içerikler ile ilgili hiç bir sorumluluk taşımamaktadır.

Kullanıcıya ait kişisel bilgiler; isim, soyisim, adres, telefon numarası, elektronik posta adresi ve kullanıcıyı tanımlamaya yönelik diğer her türlü bilgi olarak anlaşılır. Testhavuzu.com, işbu Gizlilik Politikası’nda aksi belirtilmedikçe kişisel bilgilerden herhangi birini Testhavuzu.com işbirliği içinde olmadığı şirketlere ve üçüncü kişilere hiçbir şekilde açıklamayacaktır. Ancak aşağıda belirtilen durumlarda Testhavuzu.com, kullanıcılara ait bilgileri üçüncü kişilere açıklayabilecektir. Bu durumlar;

  • Kanun, KHK, Yönetmelik vb. yetkili hukuki makamlar tarafından çıkarılan ve yürürlükte bulunan hukuk kurallarının getirdiği zorunluluklara uyulmasının gerektiği haller,
  • Testhavuzu.com’un kullanıcılarıyla arasındaki sözleşmelerin gereklerinin yerine getirilmesi ve bunların uygulamaya konulmalarıyla ilgili hallerde,
  • Yetkili idari ve/veya adli makamlar tarafından usuli yöntemine uygun olarak yürütülen bir araştırma veya soruşturma doğrultusunda kullanıcılarla ilgili bilgi talep edilmesi hallerinde,
  • Kullanıcıların haklarını veya güvenliklerini koruma amacıyla bilgi verilmesinin gerekli olduğu hallerde.

Testhavuzu.com, kullanıcılar ve kullanıcıların web sitesi kullanım bilgilerini, teknik bir iletişim dosyası olan çerezler kullanarak (Cookie) elde edebilir. Bu teknik iletişim dosyaları, ana bellekte saklanmak üzere bir internet sitesinin, kullanıcının tarayıcısına (browser) gönderdiği minik metin dosyalarından ibarettir. Teknik iletişim dosyası, bir internet sitesi hakkında kullanıcının bilgisayarındaki ilgili durum ve basit tercih ayarlarını saklayarak internet kullanımını bu anlamda kolaylaştırır. Bu bahsedilen teknik iletişim dosyası, internet sitesini zamansal oranlamalı olarak kaç kişinin kullandığını, bir kişinin ilgili internet sitesini hangi amaçla, kaç kez ziyaret ettiği ve ne kadar kaldığı hakkında istatistiksel bilgiler elde etmeye ve kullanıcılar için özel olarak tasarlanmış kullanıcı sayfalarından dinamik çeşitlilikle reklam ve içerik üretilmesine yardımcı olmak üzere tasarlanmış ve kullanılmaktadır. Teknik iletişim dosyası, ana bellekten başkaca herhangi bir kişisel bilgi almak için tasarlanmamıştır. Tarayıcıların pek çoğu kurulum aşamasında bu teknik iletişim dosyasını kabul eder biçimde hazırlanmışlardır. Ancak kullanıcılar dilerlerse teknik iletişim dosyasının bilgisayarlarına yerleştirilmemesi veya bu türden bir dosyasının gönderildiğinde ikaz verilmesini sağlayacak biçimde tarayıcılarının ayarlarını her zaman değiştirebilirler.

Testhavuzu.com üyesi olduğunuz andan itibaren, aksi tarafınızdan talep edilmediği sürece, belirli aralıklarla bilgilendirme e-postaları gönderilebilir. Dilediğiniz zaman bu e-postalarla ilgili değişiklik yapma, hizmetten vazgeçme ve yeniden başlatma hakkınız bulunmaktadır. Bu e-postaların içeriği, ilgileneceğinizi düşündüğümüz içerikleri, 3. kişilerin reklamlarını ve benzeri bilgileri içerebilir. Demografik bilgiler, sitemizi kullanıcılarımızın ilgi alanlarına göre uyarlamak için kullanılmaktadır. Bu bilgiler, reklamların hedef kitleye uyarlanabilmesini temin etmek maksadıyla ve yalnızca diğer kullanıcılara ait bilgilerle birlikte olmak üzere, reklam verenlerle paylaşılabilir. Bu bilgilerde herhangi bir şekilde kişisel bilgi verilmez, sadece grup olarak kullanıcı eğilimleri ile ilgili bir takım çıkarımlar yapmak ve segmentasyon amacıyla kullanılır.

Testhavuzu.com, işbu Gizlilik Politikası’nda belirtilen hükümleri, gerekli gördüğü takdirde web sitesinde yayınlamak şartıyla değiştirebilir. Testhavuzu.com’un  yaptığı Gizlilik Politikası değişiklikleri, ilgili sayfada yayınlandığı tarihten itibaren yürürlüğe girmiş kabul edilirler.

Testhavuzu.com üyelik iptali veya yayından kaldırma işlemlerinizi, ilgili bağlantıları da belirtmeniz kaydıyla iletişim sayfasından bize ulaşıp bildirebilirsiniz. Kullanım şartlarında belirtilen hususlar çerçevesinde gerekli işlemler tarafımızca yapılacaktır.

Testhavuzu.com ile irtibata geçmek için iletişim sayfasını kullanabilirsiniz.

30/05/2016 (Güncelleme: 28/05/2018)