Kullanım Şartları

Bu Kullanım Şartları, Testhavuzu.com’a olan erişim ve kullanım konusunda geçerli olacak koşulları belirtmektedir. Lütfen okuyunuz.

Testhavuzu.com sitesinden kayıtlı üye ya da anonim ziyaretçi olarak hizmet almak için aşağıda belirtilen Kullanım Şartları içeriğini okumanız ve onay vermeniz gerekmektedir.

Testhavuzu.com’u kullanmanız ve/veya bu web sitesine erişiminiz, bu Kullanım Şartlarını bildiğiniz ve kabul ettiğiniz anlamına gelmektedir. Testhavuzu.com’a erişiminiz, web sitesini kullanmanız ve/veya web sitesinden herhangi bir içerik indirmeniz bu Kullanım Şartları’na bağlı olmayı kabul ettiğinizi göstermektedir. Testhavuzu.com, değişiklikleri online olarak paylaşmak sureti ile bu Kullanım Şartları’nı her zaman değiştirme hakkını saklı tutar. Testhavuzu.com’a erişerek güncellenmiş Kullanım Şartları’nı incelemek ve bu koşullara uymak tarafınızın sorumluluğundadır.

Bu Kullanım Şartları’nı kabul etmiyorsanız, lütfen Testhavuzu.com kullanımını sona erdiriniz.

Bu internet sitesine girilmesi, sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zarardan Testhavuzu.com sorumlu değildir. Testhavuzu.com, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ihmal veya diğer sebepler neticesinde; işlemin kesintiye uğraması, hata, ihmal, kesinti hususunda herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Testhavuzu.com işbu site ve site uzantısında mevcut her tür hizmet, ürün, siteyi kullanma koşulları ile sitede sunulan bilgileri önceden bir ihtara gerek olmaksızın değiştirme, siteyi yeniden organize etme, yayını durdurma hakkını saklı tutar. Değişiklikler sitede yayım anında yürürlüğe girer. Sitenin kullanımı ya da siteye giriş ile bu değişiklikler de kabul edilmiş sayılır. Bu koşullar link verilen diğer web sayfaları için de geçerlidir.

Testhavuzu.com, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ihmal veya diğer sebepler neticesinde; işlemin kesintiye uğraması, hata, ihmal, kesinti, silinme, kayıp, işlemin veya iletişimin gecikmesi, bilgisayar virüsü, iletişim hatası, hırsızlık, imha veya izinsiz olarak kayıtlara girilmesi, değiştirilmesi veya kullanılması hususunda herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bu internet sitesi, Testhavuzu.com kontrolü altında olmayan başka internet sitelerine bağlantı veya referans içerebilir. Testhavuzu.com, bu sitelerin içerikleri veya içerdikleri diğer bağlantılardan sorumlu değildir.

Bu web sitesi’nin kullanımına yalnızca yasal amaçlar için ve hukuka aykırı olmayan ve herhangi bir üçüncü tarafın hakkını ihlal etmeyen bir şekilde kullanılmasına izin verilmiştir. Ayrıca bu Kullanım Şartları’nı kabul etme ve bunlarla bağlı olma konusunda tam yetkinliğe ve ehliyete sahip olduğunuzun garantisini vermektesiniz.

İçerik ve/veya bilgileri Testhavuzu.com’da sağlamak ve Testhavuzu.com’a burada belirtilen türde bir lisans vermek için hak sahibinden gerekli olan tüm izinler usulüne uygun bir şekilde alınmadığı müddetçe; gizlilik ve reklam hakları dahil olmak üzere, herhangi bir telif, ticari sır veya üçüncü bir kişinin fikri mülkiyet haklarına konu olan veya bunlarla korunan bir içeriği ya da bilgiyi bu web sitesi’nde sağlamayacağınızı ya da ifşa etmeyeceğinizi ve bu yönde gerekli tüm tedbirleri alacağınızı taahhüt etmektesiniz.

Bu web sitesi’ne herhangi bir içerik sağlamak ile, Kullanıcı İçerikleri üzerinde Testhavuzu.com’a geri alınamaz, herhangi bir kısıtlamaya tabi olmayan, dünya genelinde geçerli olan bir lisans hakkı sağladığınızı kabul etmektesiniz. Sağlamış olduğunuz Kullanıcı İçerikleri’nden yalnızca kendiniz sorumlu olacaksınız ve bu içeriklerin sağlanması ya da kullanılması nedeni ile doğabilecek her türlü iddia, zarar, üçüncü taraf hakları ve bunun yanı sıra her türlü dava ya da hukuki süreçlerden dolayı Testhavuzu.com’un uğradığı zararı tazmin edecek ve Testhavuzu.com’un zarar görmemesini sağlayacaksınız.

İçeriği hukuka aykırı, müstehcen, hakaret ve iftira niteliğinde olan, siyasi, tehditkar, pornografik, tacize neden olan, nefret içerikli, ırkçı, saldırgan, bir suç teşkil edecek, hukuki sorumluluğa yol açan, suç işlemeye veya kanunları, kültürel ya da uluslararası kabul görmüş normları ve etik kuralları ihlal etmeye teşvik eden bir içeriği veya bilgiyi sağlamayacağınızı taahhüt etmektesiniz.

5651 sayılı İnternet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla İşlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi hakkında Kanun uyarınca, Testhavuzu.com hizmet sağlayıcısı olarak Kullanıcı İçerikleri’nin yasaları ihlal edip etmediğini kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Kullanıcı İçerikleri’nin yasaları ihlal ettiğini düşünüyorsanız, lütfen iletişim sayfası üzerinden irtibata geçiniz, bu durumda Testhavuzu.com yasaların gerektirdiği ölçüde gerekli olan önlemleri alacaktır.

Testhavuzu.com’u, ürünlerini ve hizmetlerini tanımlayan isimler, görüntüler ve logolar Testhavuzu.com’un mülkiyetindedir. Burada yer alan hiçbir içerik Testhavuzu.com’un markası veya diğer fikri mülkiyet hakları kapsamında yer alan bir hakkın veya lisansın herhangi bir yolla devredildiği şeklinde yorumlanmayacaktır.

Bu web sitesi’ne ilişkin tüm telif hakları, markalar ve diğer fikri mülkiyet hakları (dizayn, düzenleme, görüntü ve tutum dahil) ve web sitesi’nin bir parçası olarak sağlanan her türlü içerik veya konu her zaman Testhavuzu.com’un ve/veya bunlarda lisans hakkı bulunanların mülkiyetinde kalacaktır. Testhavuzu.com’da içeriklere katkı sağlaması amacıyla kullanılan görsel-video-ses ve diğer materyaller de ilgili hak sahiplerinin mülkiyetindedir. Testhavuzu.com’a ve bağlantılı diğer alt sitelere erişiminizde, bu siteleri sadece, ticari olmayan ve eğitim/öğretim alanındaki kişisel amaçlarınız için kullanacağınızı kabul etmektesiniz.

Bu internet sitesinde bulunan hiçbir materyal; önceden izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden, kod ve yazılım da dahil olmak üzere, değiştirilemez, kopyalanamaz, çoğaltılamaz, başka bir lisana çevrilemez, yeniden yayımlanamaz, başka bir bilgisayara yüklenemez, postalanamaz, iletilemez, sunulamaz ya da dağıtılamaz. Internet sitesinin bütünü veya bir kısmı başka bir internet sitesinde izinsiz olarak kullanılamaz. Aksine hareketler hukuki ve cezai sorumluluğu gerektirir. Testhavuzu.com’un burada açıkça belirtilmeyen diğer tüm hakları saklıdır.

Bu web sitesi kullanımının yalnızca size ait olduğunu ve tarafınızın sorumluluğunda olduğunu kabul etmektesiniz.

Testhavuzu.com, dilediği zaman Kullanım Koşulları sayfasının içeriğini güncelleme yetkisini saklı tutmaktadır ve kullanıcılarına siteye her girişte Kullanım Koşulları sayfasını ziyaret etmelerini tavsiye etmektedir.

30/05/2016 (Güncelleme: 25/12/2019)